Koniec rywalizacji o Puchar Polski 2011 Delphia24

W dniach 3-4 września 2011 odbyły się w Warszawie ostatnie zawody sezonu, zaliczane do rywalizacji Pucharu Polski klasy Delphia 24 One Design. W zawodach wystartowała również załoga jachtu Ford, sterowana przez Andrzeja Czapskiego wraz z załogą w składzie: Cezary Charzewski, Grzegorz Czernecki oraz Piotr Mazur.

Ford Kuga w akcji

Załoga jachtu Ford Kuga przed tymi zawodami zajmowała drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu Polski, mając 2,3 pkt straty do prowadzącej załogi jachtu PGNiG ze Zbigniewem Kanią za sterem. Na starcie Otwartych Mistrzostw Warszawy Jachtów Kabinowych pojawiło się 8 załóg.Pierwszego dnia regat, ze względu na brak wiatru, nie odbyły się żadne wyścigi. Drugiego dnia regat, przy zmiennych warunkach wiatrowych, załoga jachtu Ford wygrała pierwszy oraz trzeci wyścig, w drugim uplasowała się na drugiej pozycji. Ostatecznie Andrzej Czapski z załogą wygrali zawody ze znaczną przewagą nad drugą w klasyfikacji końcowej załogą jachtu Auto Podlasie z Marcinem Pietrzakiem za sterem, oraz trzecią załogą jachtu PGNiG Zbigniewa Kani.

Otwarte Mistrzostwa Warszawy Jachtów Kabinowych - flota

Taki układ tabeli końcowej sprawił, że ostatecznym zdobywcą Pucharu Polski została załoga jachtu Ford Kuga. Warto nadmienić, że ostateczny układ końcowy tabeli pucharowej był zupełnie inny jeszcze na kilkadziesiąt metrów przed metą ostatniego wyścigu.

Ostatnia górna boja w sezonie 2011

W tym sezonie załoga jachtu Ford Kuga zdobyła zarówno Mistrzostwo Polski jak i Puchar Polski. Zabrakło odrobinę szczęścia w cyklu zawodów PGNiG Bezpiecznie nad Wodą, gdzie na pierwszej pozycji uplasował się jacht Vectra prowadzony przez Pawła Oskrobę, wyprzedzając załogę jachtu Ford Kuga zaledwie o 0,1 pkt. W tym roku rywalizacja była rekordowa pod katem ilości imprez zaliczanych do rywalizacji Pucharu Polski (10 imprez zaliczanych do klasyfikacji końcowej w ąniespełna trzech miesięcy) jak i startujących załóg (16 sklasyfikowanych w rywalizacji Pucharu Polski). W przyszłym roku rywalizacja zapowiada się jeszcze ciekawiej.

Więcej informacji na temat klasyfikacji końcowej Pucharu Polski i wyniki poszczególnych zawodów znajdują się na stronach www.delphia24.pl oraz www.pgnigbezpiecznienadwoda.pl